اخلاق باخت

نمیدونم چی بگم. صدها حرف تو ذهنم هست اما نمی دونم از کدومش شروع کنم. می دونم این روزها میگذره اما چیزهایی از بین میره که به سختی میشه براشون جایگزین پیدا کرد. شاید برای نسل جدید قابل درک نباشه که فردی مثل من که دوره جوانیش رو در روزگار جنگ گذرونده میر حسین یعنی چی. من که خودم هوادار گروه های چپ امامی بودم .

میر حسین برای من تجسم شیرین ترین روزهای زندگیمه. اما امروز میبینم که چطور قدم به قدم از اون چیزی که تو ذهنم داشتم داره فاصله میگیره. سخته که بپذیرم داره اشتباه به این فاحشی رو مرتکب میشه. و بدتر از همه اینکه آدم تو دودلی گیر کنه. اینجاست که دوباره اسم وبلاگم برام معنا پیدا میکنه. یک تردید و دودلی دیگه.

تردید و دودلی بین درست بودن تشخیص هام و غلط بودن رفتار میرحسین و بالعکس.

تنها چیزی که برام مشخص هستش اینه که در تصورات من میرحسین نقطه مقابل هاشمی بود اما امروز میبینم که دوره هاشمی مورد تایید اون بوده. وقتی در برابر ایده محوری تحکیم وحدتی ها تو سال ٧٨ موضع گرفت و تو خفقان اون دوره اومد و راجع به توهم توطئه حرف زد، گل از گلم شکفت و به کوچیکترها گفتم ببینید به این میگن یار امام. کسی که از جو موجود نترسید و اومد علنا حرف حق رو ابراز کرد.

آیا این همون میرحسینه؟

آیا واقعا میشه به این راحتی آراء مردو رو زیر سئوال ترد فقط به این دلیل که من برنده نشدم؟

کاش مثل رضایی اون هم میومد و ریز آرا رو میخواست و اگر شائبه ای تو شمارش یا جمع بندی هست اون رو با مردم طرح میکرد. می تونستن هر ٣ کاندید فرم های امضا شدشون رو بگذارن رو نت و آمار وزارت کشور رو هم کنارش و اگر تقلبی در جمع بندی  آرا اتفاق افتاده اون رو به عنوان یک وظیفه ملی در راستای صیانت از آرای ملت رو کنن.

آیا این راه بهتری نبود؟ با این جو سازی ها و برخوردهای بی منطق و آتیش زدن اموال عمومی تنها اتفاقی که افتاد رفتن آبروی ایران و تلخ شدن کام طرفدارای احمدی نژاد و لطمه دیدن چهره موسوی بود.

واقعا درک نمی کنم موضوع چیه. مشکلی که راه حل عادی داشت چرا اینطوری شد؟ مگر اینکه بگم خودشون میدونستن تقلبی در کار نیست و فقط دنبال به هم ریختن کشور بودن. اما با چه انگیزه و به چه دلیلی.

خدایا کمک کن تا از این بهت و حیرت و دودلی بیرون بیام.

/ 2 نظر / 7 بازدید
آرش حیدری

با سلام آقای موسوی فقط به دلیل برنده نشدن و امثالهم اعتراض نفرمودند. برای کسب اطلاع بیشتر در این باره به وبلاگ من مراجعه کنید. ریز خبرها را می توانید آنجا بخوانید. امیدوارم تقلب و دروغ از این کشور ریشه کن شود. آمین

نسیم

من فکر میکنم شما بیش از حد گرفتار تعصبات و احساسات شدین! با کمی تحقیق و کمی دقت در سیاستهای احمدی نژاد، عکس العمل رسانه و ... میشه به فاصله ی عظیم بین حقیقت و دروغ پی برد! وگرنه همه ما خواهان روشن شدن حقیقت بودیم! حقیقتی که با قدرت و برای قدرت از ما پنهان کردن! خیلی راحت از انحراف آدما نمیشه حرف زد! البته امیدوارم از این دو دلی بیرون نیاید تا بتونید 4 سال دیگه هم شاد باشید! پیشنهاد میکنم یک بار یکی از پست های خودتون رو، مثلا آخرین پستتون رو خطاب به خودتون بخونین تا به عمق تعصب و خودشیفتگی خودتون پی ببرید!